Hakkımızda

1996'da kurulan şirketimiz, uzun yıllar akaryakıt istasyonu işletmeciliği, inşaat ve mobilya imalatı ile ticari faaliyetini sürdürmüş olup, zaman içerisinde bu sektörlerden çıkarak tamamen sanayi yatırımlarına yönelmiştir. Firmamız fındık kabuğundan reaktif karbon üretimi yatırımına ve Ar-Ge faaliyetlerine 2020 yılında başlamıştır. Şu anda 3000 ton/yıl üretime sahip olup, 2025 yılı sonunda 15.000 ton/yıl üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflemektedir. Üretimimizin tamamında hammadde olarak fındık kabuğu kullanılmaktadır. Dünyadaki fındık üretiminin %70'i ülkemizde üretilmekte olup, bunun %50'si Doğu Karadeniz bölgesinde yer almaktadır.

Fabrikamız şirketimize ait Giresun 2. Organize Sanayi bölgesinde kurulmuş olup, 9565 m² arsa üzerinde ve 6000 m² kapalı alana sahiptir. Üretimimiz uzun süre Ar-Ge projesini yürüttüğümüz ve firmamızın kendi bünyesinde ürettiği karbonizasyon kazanlarında yapılmaktadır. Fabrikamız bünyesinde bulunan laboratuvarda analiz ve yakma testleri ile sürekli standart kalitede bir ürün üretilmektedir.

Ürünlerimiz

Kaliteli ve uzun süre yanma özelliğiyle öne çıkan briket kömürlerimiz, mükemmel bir yanma performansı sunar. Doğal hammaddelerden üretilen ürünlerimiz, çevre dostu bir seçenek olup, her türlü ısınma ve pişirme ihtiyacınızı karşılar.

Briket Mangal Kömürü

Restoranlar ve Otellerin Bir Numaralı Tercihi: Bioak Kömürleriyle uzun süreli, kesintisiz performans sağlar.

İncele

Press Mangal Kömürü

Profesyonel Mangalcıların Tercihi: Uzun yanma süresi, düşük kül oranı ve alevlenme yapmamasıyla mükemmel bir pişirme deneyimi sunuyor.

İncele

BİOAK İLE
GELECEĞE YEŞİL BİR ADIM

PROFESYONEL MANGALCILARIN TERCİHİ

Düşük Kül Oranı ve Güvenli Pişirme

Fabrikamızın neden Giresun'da?